تبلیغات
بیان بیان - جیمز بهتر است یا جردن؟
 

جیمز بهتر است یا جردن؟

نویسنده: masoud naeini موضوع: ورزشی، 

 

خیلی ها مثل لبرون جیمز بعد از تماشای مسابقات مایکل جردن در NBA به سرشان زده بسکتبالیست شوند؛ بنابراین عجیب نیست که یکی مثل همین جناب جیمز حالا خودش را در سطح اسطوره شیگاگوبولز ببیند. این روزها بسیاری از کارشناسان او را در حد جردن می بینند اما به راستی کدام یک از این دو بهتر هستند؛ مایکل جردن یا لبرون جیمز؟

قهرمانی در NBA

مایکل جردن با لباس بولز 6 بار توانست قهرمان NBA شود. در این بخش اما لبرون جیمز حسرت بزرگی دارد؛ او با کلیولند فقط یک بار در فینال حاضر شده که آن را هم به سن آنتونیو باخته است.

امتیاز کل

مایکل جردن در هر مسابقه لیگ به طور متوسط 30/1 امتیاز کسب کرده و در رقابت های پل آف هم 33/4امتیازی است.لبرون جیمز جوان اما در لیگ 27/5امتیاز برای مبارزه کسب کرده و در پلی آف هم متوسط 29/4امتیاز را به دست آورده. البته جردن این شانس را داشته که در تیم قوی تری بازی کرده است.

دفاع

مایکل جردن در هر مسابقه به طور متوسط 2/35توپ ربایی داشته و تعداد بلاک های او هم 0/8 است. لبرون جیمز اما در توپ ربایی متوسط 1/4 و در بلاک هم 0/4 را به دست آورده است. اختلاف در ریباندها متفاوت می شود؛ تا جایی که جردن در هر مسابقه 6/2 ریباند داشته، در حالی که لبرون جیمز با 7 ریباند در هر مسابقه کمی بهتر است. البته در جمع بندی توپ ربایی و بلاک و ریباند، باز هم وضعیت جردن بهتر است چون مانع بزرگ تری برای گلزنی حریف بوده.

کمک به حمله

در بخش پاس منجر به گل ارقام جالب تر می شوند. مایکل جردن به طور متوسط در هر مسابقه 5/3 پاس منجر به گل داشته، در حالی که لبرون جیمز 7 پاس منجر به گل را ثبت کرده است. در واقع این جیمز است که در حمله ذکاوت بیشتری از خود نشان می دهد.

پرتاب ها

مایکل جردن در طول دوران حضورش در زمین بسکتبال گل های زیادی زده است. از جمع پرتاب های او در محوطه ذوزنقه 47/1 درصد گل شده اند، از جمع پرتاب های 3 امتیازی او 32/7درصد وارد سبد شده و در پرتاب های پنالتی هم 83/5 درصد توپ هایش امتیاز آورده است. لبرون جیمز هم در محوطه ذوزنقه موفق شده 47/1 درصد توپ هایش را گل کند، در پرتاب های 3 امتیازی 32/8 درصد موفق بوده و در پرتاب های پنالتی آزاد هم 73/8 توپ هایش را گل کرده.

خطای شخصی

مایکل جردن با ثبت متوسط 2/6 خطا در هر مسابقه امتیاز کمتری دراین بخش می آورد چون لبرون جیمز تاکنون 2 خطا در هر مسابقه را ثبت کرده.به هر حال اگر بازیکنی در لحظات حساس کمتر خطا کند، ارزش بیشتری خواهد داشت.

حاصل جمع

هر چند قضاوت را به عهده خودتان گذاشته ایم اما اگر از ما بپرسید، باید بگوییم که مایکل جردن هنوز بهتر از لبرون جیمز است. شاید تفاوت این 2 نفر به این بر می گردد که مایکل جردن فنون بسکتبال را در دانشگاه توسعه داده و روی همه جوانب این ورزش کار کرده اما لبرون جیمز یکراست از مدرسه پا به رقابت های حرفه ای گذاشته است. در عوض، لبرون جیمز هنوز خیلی جوان است و می تواند تا چند سال دیگر بهتر از جردن هم شود.
منبع:مجله همشهری جوان، شماره215

 

() نظرات